Fotografové - profesionální fotograf k Vašim službám

 

Magazín

   


Největší fotografická událost podzimu Fotoexpo 2017

redakce

Foto Jan SvobodaPátý ročník veletrhu a festivalu současné fotografie FOTOEXPO 2017 bude zahájen v sobotu 21. října 2017 v Národním domě na Vinohradech. Ve třech patrech krásného novorenesančního objektu se představí nejen přední společnosti z oboru fotografické techniky a příslušenství, ale nachystány jsou také audiovizuální projekce na velkých plátnech, exkluzivní besedy, jedinečné workshopy, tematické stage s možností volného fotografování a mnoho dalšího!

A co zajímavého Vás čeká?

V hlavním přednáškovém sále se hned v úvodu představí Miloš Fic s fotografiemi z dostihového prostředí, následovat bude Ondřej Prosický, jehož vášní je fotografování živé přírody, kdy na svých snímcích nápaditě zaznamenává chování zvířat v jejich přirozeném prostředí. Legenda české fotografie Prof. Jindřich Štreit povypráví, jaké to je dokumentovat život pomocí fotografie. George Karbus se podělí o své zážitky z cest po světových oceánech, kde se setkává tváří v tvář s kosatkami drsné Arktidy a nebo s obřími keporkaky Jižního Pacifiku. Krásy panoramatické fotografie, ať už denní nebo noční krajiny, přiblíží Jan Šmíd, Michael Hanke pak jeho fotografie ze série šachových turnajů mládeže, které byly oceněny v letošním ročníku nejprestižnější světové fotožurnalistické soutěže World Press Photo. O zkušenosti s fotografováním krás ženského těla se podělí Petr Jedinák, jehož hlavními fotografickými tématy jsou lidské tělo, sexualita a sexuální emoce. Jak zachytit realitu ženské siluety lépe, než ji dokáže vykreslit skutečnost sama, to je hlavní téma přednášky Jana Svobody, který zakončí program ve velkém přednáškovém sále.

V dalším přednáškovém sále si nenechte ujít FOTO FRESH, projekci fotografií mladých a zajímavých zahraničních fotografů. Mezi nimi své dílo představí dva fotografové z Francie - Guillaume Flandre, Brice Portolano, Tommasso Sacconi z Itálie, Alejandro Chaskielberg z Brazílie, Andrew Scriven z Británie a americký fotograf a instagramista vystupující pod pseudonymem Trashhand.

Dále se osobně představí výběr předních slovenských fotografů, držitelů nejvyššího evropského titulu pro profesionální fotografy Master QEP. O své poznatky, jak vystavovat fotograficky kompaktní celek, se podělí Jano Štovka, držitel mnoha prestižních světových ocenění. Následovat bude inspirativní Ivan Čaniga, zaměřený na reklamní a výtvarnou fotografii. Prezentaci dovrší Peter Bagi, vyhledávaný komerční fotograf věnující se ve volné tvorbě i náročnějším kolážím a montážím.

Nejen o krajinářské fotografii povypráví VOJTa Herout. Úspěšný reklamní a módní fotograf Marek Musil odtajní zákulisí Burning Man festivalu, dechberoucího projektu v nevadské poušti, kde lidé vyjadřují svou aktivní účastí postoj k vlastnímu životu. Na závěr se ve dvouhodinovém bloku Martina Kamína dozvíte vše o tom, jak fotografovat krajinu na svých cestách a expedicích.

Nedílnou součástí veletrhu FOTOEXPO jsou každoročně také žhavé novinky vystavovatelů, odborné poradenství a speciální akce. I v letošním roce se bude ve dvou výstavních sálech prezentovat několik desítek předních značek fotografické techniky a příslušenství za účasti lídrů trhu jakými jsou Canon, Nikon, Fujifilm, Olympus a Sony.

Chcete se dozvědět ještě více a prohloubit své znalosti?

Inspirujte se na exkluzivních seminářích a workshopech a zakupte si včas vstupenky, jelikož kapacita účastníků je výrazně omezena. Týkat se budou například svatební reportáže, panoramatické fotografie krajiny, focení architektury, produktové a makro fotografie, výběru monitorů, zábleskové techniky, focení pro sociální sítě, portrétní fotky, efektivní webové prezentace, fotografování akce a foto-make upu. Balkón bude již tradičně patřit světlům a dokonalým aktům.

Podrobné programové schéma a informace k jednotlivým akcím naleznete na webových stránkách www.fotoexpo.cz. Základní vstupenku za zvýhodněnou cenu zakoupíte v předprodeji za 250 Kč. Předprodej vstupenek zajišťuje GoOut.cz. Sledujte také aktuální dění na facebooku a instagramu.
 

Fotoexpo 2017

Foto VOJTa Herout

Fotoexpo 2017

Foto Vojtěch Hurych

Fotoexpo 2017


 

Zpět na hlavní stránku

(c) Fotografové.info
Michal Němejc
michal@krasyprirody.cz

DALŠÍ WEBY: Prohlédněte si mé fotografie, toulejte se Prahou,
vyrazte na Kokořín, a nebo na dovolenou do Kalábrie.

Mapa Prahy, Prodej fotografií, Karlův most, Dovolená a Last Minute,
Fotografie, SMS Přání - Citáty, Krásy Čech, Osobní blog Tomáše Erlicha.