Fotografové - profesionální fotograf k Vašim službám

 

Magazín

   


Pět nejkrásnějších fotovýletů

Michal Němejc - www.krasyprirody.cz  |  prodej fotoobrazů

Rádi byste vyrazili na fotovýlet, ale nevíte kam? Připravili jsme pro vás pět nejkrásnějších fotovýletů
v blízkém i vzdálenějším okolí Prahy. A na závěr článku nechybí přehled zajímavých stránek, na kterých najdete inspiraci na další pěkné výlety po celé ČR.

Vyhlídka Máj  l Teletín, střední Čechy

Vyhlídka MájDoslova fascinující scenérii můžete spatřit z vyhlídky Máj nedaleko Prahy. Ta nabízí jeden z nejpůsobivějších pohledů do hlubokého kaňonu meandrující Vltavy nad dřívějšími Svatojánskými proudy, které bývaly kvůli skaliskům a prudkému toku Vltavy obávaným místem, kde ztroskotala řada lodí.

Po slabé čtvrthodince cesty z obce Teletín se dostanete do romantické přírody s nádhernými habry, buky a duby. Před vámi se objeví několik desítek metrů hluboký sráz k řece, na jehož skalách rostou zajímavě pokroucené borovice, které dotváří jedinečný ráz tohoto místa. Naproti je skalnatý poloostrov porostlý stromy, vlevo v dáli Slapy a vpravo Štěchovická přehrada.

Vyhlídka má své kouzlo v každém ročním období. Nejkrásnější je ale na začátku podzimu, kdy okolní listnaté lesy hýří barvami.
Nejlepší světlo zde bývá dopoledne. Popis cesty a bohatou fotogalerii najdete na www.doprirody.com.


Vrtbovská zahrada  l Praha

Vrtbovská zahradaVrtbovská zahrada, která leží na svahu Petřína, je považována za jednu z nejkrásnějších barokních zahrad na sever od Alp. Kromě nádherné architektury uchvátí překrásným výhledem na Pražský hrad, chrám sv. Mikuláše a panoráma malostranských střech. Pro fotografování místo jako stvořené.

Terasová zahrada italského typu je skutečným klenotem mezi barokními zahradami v celé střední Evropě. Byla vybudována na místě bývalé vinice a do konce roku 1889 zde bydlel i malíř Mikoláš Aleš, jehož domek stojí přímo v zahradě... Jen málokdo by čekal tak nádherné a romantické místo uprostřed rušivého centra Prahy. Otevírací dobu a vstupné najdete na www.kamvpraze.info. Pokud nejste z Prahy, ubytování si můžete najít přes hotel.cz.


Skalní hrad Sloup  l Sloup v Čechách, Českolipsko

Skalní hrad Sloup, který najdete v překrásném údolí Dobranovského potoka, se řadí mezi nejzajímavější místa v Čechách. Byl vybudován v 35 metrů vysoké pískovcové skále hned vedle romantického hradního rybníku, ve kterém se překrásně odráží jeho silueta.

Skalní hrad SloupHrad byl založen koncem 13. století a dnes spíš připomíná poustevnu. Přestože jeho vnitřní prostory nejsou vybaveny, přímo z nich dýchá nezapomenutelná atmosféra. Nejpozoruhodnější je ve skále vytesaná místnost kostela.

Na vrchu skály se nachází vyhlídkové terasy 100 metrů dlouhé a 60 metrů široké, které jsou porostlé borovicemi a duby. Najdete zde i sochu poustevníka, který se dívá dalekohledem směrem ke Samuelově jeskyni, kterou můžete navštívit po turistické stezce vyznačené od hradu. V roce 1718 ji vybudoval poustevník Samuel Groner a žil v ní do té doby, než se přestěhoval na Sloup. Nad jeskyní se naskýtá zajímavý pohled na hrad.

Ještě hezčí výhled na Sloup je z vyhlídky Na Stráži nacházející se na Sloupském vyhlídkovém okruhu nedaleko lesního divadla. Tuto vyhlídku si rozhodně nenechte ujít, protože cesta od hradu k ní trvá něco málo přes čtvrt hodiny a přitom zde můžete udělat řadu dalších působivých fotografií. Další informace včetně bohaté fotogralerie najdete na www.doprirody.com


Tiské stěny  l Tisá, Labské pískovce

Poměrně málo známé Tiské skály nacházející se na jihozápadním okraji Labských pískovců sice svojí velikostí nemohou konkurovat Prachovským skalám či dokonce Hruboskalsku, ale zato okouzlí nádhernými pohledy na pískovcové útvary a panenskou přírodu. Díky tomu jsou jedním z nejkrásnějších skalních měst u nás a lze zde pořídit řada netradičních snímků.

Tiské stěnyAž do 19. století bylo toto místo divokým labyrintem skal, kam se málokdo odvážil vstoupit. Do ustanovení republiky v roce 1918 se do skalního města bez průvodce vůbec nesmělo a varováním pro všechny odvážlivce byla pověst o francouzském šlechtici Leduquinovi a zlomyslných skřítcích. Ten za francouzské revoluce uprchl z Francie a vzal si s sebou velký rodinný poklad, který v Tiských skalách zakopal. Když si pro něj později přišel, nemohl ho v labyrintu soutěsek najít a tak marně bloudil skalami až se z toho pomátl na rozumu. Jeho poklad prý dodnes střeží skřítkové, kteří hledače pokladů lákají do odlehlých a nebezpečných míst a sypou jim do kapes bludné koření, po kterém už člověk nenajde cestu ze skalního bludiště.

Dnes už se nemusíte bát, že byste se v Tiských skalách ztratili. Vede jimi totiž dobře značená turistická stezka, která vás provede jak Malými, tak i Velkými stěnami, ve kterých si můžete prohlédnout více než 70 pískovcových útvarů, které svými tvary připomínají různé obličeje či zvířata. Zároveň zde můžete obdivovat odvážné horolezce. Popis cesty a bohatou fotogalerii najdete na www.doprirody.com.


Zámek Blatná a obora s daňky  l Blatná, jižní Čechy

Vodní zámek BlatnáJihočeský zámek Blatná byl vybudován na ostrůvku uprostřed říčky Lomnice a společně s Červenou Lhotou patří mezi nejvýznamnější vodní zámky v Čechách. Obklopuje ho rozsáhlá zámecká obora plná vysokých dubů s opuštěnými zlatokopeckými sejpy, ve které můžete slyšet zpět přibližně 50 druhů ptáků.

Původně byla Blatná dřevěnou tvrzí, pak gotickým hradem a nakonec se po přestavbě proměnila ve vodní zámecké sídlo. V odpoledních hodinách se zámek krásně odráží ve vodní hladině. Obora je přístupná celoročně a kromě překrásných výhledů na zámek v ní najdete početné stádo ochočených daňků, kteří rádi pózují fotografům. Další informace najdete na www.doprirody.com.


Celá oblast kolem Blatné je nádherná, plná kouzelných rybníků a přitom zde nepotkáte davy turistů. Proto pokud zde budete chtít zůstat déle, můžete přenocovat v okolí Blatné.

 

Další fotovýlety l další zajímavé tipy na fotovýlety


Fotovýlet k vodopádům Černého potoka

n Paladix
 


Krásy polských jezer
v Krkonoších

n Fotoaparat.cz
 


Fotoprůvodce po Černohorskému potoce

n Fotoaparat.cz
 

 

Užitečné adresy l kde čerpat inspiraci na výlety


n Krásy Čech

klenoty České republiky

n Hrady.cz

české hrady a zámky

n Skalní města.cz

průvodce skalními městy ČR

n Vodopady.cz

přehled českých vodopádů

n Krásy přírody.cz

krásy české přírody na fotkách

 


n DoPřírody.com

tipy na pěkné výlety

n Kam na výlet v Česku

tipy na výlety NaVylet.cz

n Vyletnik.cz

tipy na výlety

n Kam na výlet v ČR

turistická mapa výletů

n MegaUbytko.cz

ubytování

 


n Českéhory.cz

vše o českých horách

n Tisícovky.cz

tisícovky Čech, Moravy a Slezka

n Kam v Praze.info

průvodce po kouzelnou Prahou

n Turistický rozcestník

zajímavé cestovatelské odkazy

n Lipno.cz

turistický portál s ubytováním

 

 

Zpět na hlavní stránku

(c) Fotografové.info
Michal Němejc
michal@krasyprirody.cz

DALŠÍ WEBY: Prohlédněte si mé fotografie, toulejte se Prahou,
vyrazte na Kokořín, a nebo na dovolenou do Kalábrie.

Sardinie a Menorca, Prodej fotografií, Fotografie,
Pražský hrad, Petřínská rozhledna, Karlův most, Český kras