Fotografové - profesionální fotograf k Vašim službám

 

Magazín

   


Recenze kalendáře od Fokapo

Michal Němejc - www.krasyprirody.cz

Nový rok se pomalu blíží a tak mnozí z vás budou chtít potěšit své blízké kalendářem z vlastních fotografií. Vyzkoušel jsem proto on-line tvorbu kalendáře prostřednictvím služby Fokapo.

Stejně jako u nedávno recenzované fotoknihy, ani při tvorbě kalendáře na www.fokapo.cz není třeba do počítače stahovat žádný speciální program, protože vše se odehrává přímo ve webovém editoru. Nejprve si vyberete jeden z pěti druhů kalendáře a následně se spustí samotný editor.

Ceny kalendářů

Měsíční:

 

Nástěnný A3 (od 1 ks)

od 440

Nástěnný A4 (od 1 ks)

od 370

Oboustranný A4 (od 1 ks)

od 400

Magnetický A5 (od 1 ks)

od 250

Stolní:

 

Týdenní A5 (od 1 ks)

od 490

Široký 14-ti denní (od 1 ks)

od 450

Kompletní ceník na www.fokapo.cz

 

SLEVA 15 %
slevový kód: fotografoveinfo

Platnost do 13.12.2015

 

K dispozici je jak klasický nástěnný měsíční kalendář, tak i menší stolní, či dokonce magnetický kalendář, který můžete snadno přichytit např. na ledničku. Já jsem pro test zvolil klasiku, a to nástěnný kalendář o rozměru A3. Můžete si u něj vybrat mezi matným a lesklým papírem, který může být chráněn i UV lakem. Menší kalendáře Fokapo vyrábí výhradně na matný křídový papír, aby do nich šly pohodlně vepisovat poznámky.

Příprava kalendáře on-line

Po výběru typu kalendáře už jen stačí nahrát své snímky z počítače a rozmístit je do předpřipravených políček. Tvorba kalendáře je tedy ještě jednodušší než tvorba fotoknihy a kalendář tak máte hotový skutečně za chvilku.

Na rozdíl od fotoknihy trochu zamrzí, že je k dispozici jen jedno rozvržení stránky. Pokud však přípravě kalendáře věnujete o trochu víc času, nemělo by vás to až tak omezit. Stačí si totiž pomocí ikonky "nová pozice" nadefinovat rozvržení vlastní. V mém případě jsem si tak fotografie zvětšil až do krajů stránky. Stačilo to udělat na jedné stránce a na další jsem to již jen nakopíroval přes CTRL-C a CTRL-V.

Co ovlivnit však nejde, je samotná podoba kalendária. Při výběru kalendáře máte na výběr jeden ze čtyř druhů písma a následně se kalendárium napevno přenese do editoru. Ke konkrétnímu datu však lze prostřednictvím textového pole přidat např. narozeniny blízké osoby či jakoukoliv jinou poznámku.

Nebudete-li chtít bílé pozadí kalendáře, můžete si zvolit jinou barvu, a nebo jeden z několika předdefinovaných motivů pozadí.

Stejně jako u fotoknihy můžete kdykoliv rozpracovaný kalendář jedním kliknutím uložit a vrátit se k němu později. Zároveň lze na serveru uchovávat vaše fotografie zatříděné v albech a později je použít při tvorbě jiného kalendáře či fotoknihy.

 V on-line editoru Fokapo vytvoříte kalendář skutečně za chvilku    (větší obrázek po kliknutí)


Kalendář ve skutečnosti

A jak kalendáře dopadly? Přišly přibližně po 10 dnech od objednání pečlivě zabalené v krabici, každý kus zatavený ve fólii chránící kalendář proti poškození. Mezi jednotlivými typy papíru nejsou až tak veliké rozdíly jako v případě fotoknihy a tak osobně bych si pro kalendář nejspíš vybral lesklý křídový papír s UV lakem. Samotné vyhotovení kalendářů je perfektní, fotografie jsou ostré a detailní s výborným barevným podáním. Rozhodně tedy mohu Fokapo doporučit.

V recenzovaném kalendáři jsem použil své fotografie z návštěvy ostrovů Sardinie, Menorca a Korsika.
 

Plusy

+ Kvalita vyhotovení kalendáře
+ Rychlost a jednoduchost tvorby kalendáře
+ Spolehlivě fungující on-line editor

 

Minusy

- Pouze jedno rozvržení stránky a malé možnosti ovlivnění podoby kalendária

 

Zpět na hlavní stránku

(c) Fotografové.info
Michal Němejc
michal@krasyprirody.cz

DALŠÍ WEBY: Prohlédněte si mé fotografie, toulejte se Prahou,
vyrazte na Kokořín, a nebo na dovolenou do Kalábrie.

Mapa Prahy, Prodej fotografií, Karlův most,
Fotografie, SMS Přání - Citáty, Krásy Čech, Osobní blog Tomáše Erlicha.